Çocuklara Tasarlanmış Yaşam Alanları

23 Nisan yaklaşırken, çocuklarla ilgili bir yazı yazmamız gerektiğine karar verdik.

İnşaat sektöründe, çocukları düşünmeden adım atamazsınız. Atmamalısınız. Hatta bir proje geliştirirken, önce çocukları göz önüne almak o projeye uzun bir gelecek biçmektir.

Yunusoğlu olarak ARMA Gaziemir projesinde de böyle bir rota çizdik. Gerçekten, çocuklar ne ister?

Biz ebeveynlerin çocuklarımızdan istediklerimizden öte, bir çocuk yaşam alanından ne bekler?

Geçmişin yaşayış tarzı artık bizimle değil. Sokaklarda dilediğince oynayan çocukların yerini, evde bilgisayar oyunları oynayan çocukların aldığını görüyoruz. Bunun için çocukları suçluyoruz.

Geçmişte yaşadığımız evin hemen arkasında mutlaka bir boş arsa olurdu. Orada kız-erkek beraber oyunlar oynardık. Yaz akşamlarında akşam ezanı okunduktan çok sonra eve girerdik. Yunusoğlu olarak her projede bu yaşayıştan ilham aldık. Çocukluğun bu enerjisine saygı duyduk.

ARMA Gaziemir’de evinizin önü, o herkesin oynadığı “boş arsa” oluyor. Çocukların dışarıya güvenli bir şekilde çıkabilmesi ve trafikten uzak şekilde oyunlar oynayabilmesi için ARMA Gaziemir koca bir yaşam alanı sunuyor.

Oksijenin bol olduğu, şehirden uzakta da olmayan yeşil bir yaşam alanı sizi ARMA’da bekliyor. Geçmişin heyecan dolu çocukluğu ARMA’da çocuklarınızla buluşuyor.

Devamı da var. Mini Club ve kreşle hem size hem çocuğunuza yaşam alanı açılacak. Sağlıklı bir gelişim ve sağlıklı bir çocukluk için aile dışı profesyonel eğitim çok önemli.

Diğer sosyal aktiviteler ile sosyal donatı alanları pek çok farklı etkinliği çocukların önüne seriyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuklar için sağlıklı bir alternatif. Sinema, fitness, hobi alanları…

Başta da belirttiğimiz gibi… Bir projenin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, çocuklara göre tasarlamanız gerekiyor. Güvenliğinden, oyun alanlarına, spor için imkânlardan, eğitim aktivitelerine dek… Yaşam alanları çocuklarla bütündür. Yaşam alanı doğru kurgulanmış bir çocuk eve kapanmayı tercih etmeyecektir.

Sokaklara değil, yeşilliklere ve oyun alanlarına açılan bir dünya, sağlıklı bir çocukluğun temelidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleceğin sağlıklı gençlerini önemsiyoruz.

Yunusoğlu olarak, sadece ARMA Gaziemir’i değil, geçmiş/gelecek tüm projelerimizi çocukları unutmadan tasarlamış olmaktan gurur duyuyoruz.