İnşaat Sektörünün Gözü Kentsel Dönüşümde

haberturk18012014_7483c

150 İş Kolunu canlandıracak inşaat sektörünün gözü kentsel dönüşümde İzmir’de faaliyet gösteren Yunusoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu, kentsel dönüşüm hamlesiyle sektörün 2012 yılında ekonominin lokomotifi olmaya devam edeceğini söyledi. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü 2012 yılına hızla girdi. Sektör, İzmir’de gözünü yeni kent merkezi olarak adlandırılan Bayraklı-Turan arasındaki projeler ve kentsel dönüşüm, projelerine dikti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlar Kurulu onayına sunarken, sürecin hız kazanması halinde sektörün İzmir genelinde çift haneli büyümesine kesin gözüyle bakılıyor.
İnşaat sektörünün kendisiyle birlikte 150 alt sektörü hareketlendirdiğini belirten Yunusoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu ‘’Avrupa’yı etkisi altına alan ekonomik kriz ortamına rağmen Türkiye ekonomisine paralel büyüme gösteren gayrimenkul sektörü, 2012’nin ikinci yarısında daha iyi bir performansla lokomotif o

TOP