Salı, 03 Nisan 2018 / Published in Blog

Tarih boyunca her köşesine methiyeler düzülen, şiirler yazılan, kitaplara konu olan, aşık olunan şehir İzmir ve bir yöresi övülünce başka bir yöresine haksızlık edilen, doğanın pek çok harikasının bir arada vücut bulduğu bu güzel kentin en övülesi ilçelerinden birisi Güzelbahçe…
İzmir’in körfezi en güzel kucakladığı noktalardan birinde yer alan Güzelbahçe, hem doğal güzellikleri hem de tarihi önemi ile kentin en önemli ilçelerinden biri konumunda. Güney ve batı yakasında İzmir’in bir başka güzel ilçesi Urla ile komşu olan Güzelbahçe’yi doğu yakasında ise Narlıdere ve Konak kucaklıyor.
Sakin ve doğayla iç içe bir yaşam denildiğinde İzmir’de akla gelen ilk yerlerden biri olan Güzelbahçe, şehir merkezine yakınlığıyla da ilçede yaşayan vatandaşlara pek çok avantajı bir arada sunuyor.
Çarpık kentleşmeden, trafik keşmekeşinden, şehir gürültüsünden uzakta, 4 mevsim huzur içerisinde yaşanacak bir ilçe olan Güzelbahçe’nin uzun kıyı bandı, ilçe sakinlerine ruhlarını dinlendirebilecek huzurlu yürüyüşler gerçekleştirme imkanını sağlıyor. Tarihi bir mimariden izler taşıyan Güzelbahçe’nin sahil evleri ise, bu keyifli yürüyüşlere bir Ege kasabasının otantik dokunuşunu getiriyor.
Gelişiminin her evresinde denizle iç içe olmanın izlerini taşıyan bu güzel ilçede, balıkçılık da en önemli sektörlerden birisi konumunda. İzmir’in en taze ve doğal balıklarının servis edildiği restoranlarıyla öne çıkan Güzelbahçe, bu özelliğiyle kentin diğer tüm ilçelerinden ziyaretçilerin uğrak noktası oluyor. Güzelbahçe restoranlarında servis edilen taze deniz ürünlerine, Ege mutfağının pek çok lezzeti eşlik ediyor.
İnşaat sektörünün de günden güne geliştiği ilçe, bu alanda planlı ve kentin dokusuna saygılı bir büyüme gösteriyor. Bölgede hayata geçirilen prestijli projeler ilçeye değer katarken, pek çok projede Güzelbahçe’nin muhteşem doğasını tamamlayıcı öğeler de bulunuyor. Özellikle sakin bir hayatı hedefleyen fakat bu hayata giden yolda modern yaşamın avantajlarını kaybetmek istemeyenlerin tercihi olan Güzelbahçe, yeni projelerin ilerlmesiyle birlikte uzun yıllar boyunca İzmir’in göz bebeği olmayı sürdürecek gibi gözüküyor.

Salı, 25 Temmuz 2017 / Published in Blog

İzmir, pek çok anlamda Türkiye’nin yaşamak için yüksek talep gören şehirlerinden birisidir. Sosyalyapısı, coğrafikonumu, refah ekonomisi ve geçmişten günümüze ulaşan kültürel birikimi şehrin talep nedenlerini etkileyen faktörleridir.

Öncelikle İzmir, tatil ve sosyal hayatın birleştiği bir konumu sizlere sunar. Yarımada, koy ve körfezlerden oluşan coğrafyası ile İzmir kıyıları, bireylerin tatil beldelerine rahatlıkla ulaşabileceği bir konuma sahiptir. İzmir’de yaşayanlar dört mevsim boyunca havası ve şehrin sahip olduğu yakın ve kolay lokasyonu ile günübirlik ve hafta sonlarını kapsayan planlar yapabilirler. Mevsimsel olarak özellikle kış aylarında diğer bölgelere göre daha rahat yaşanabilir bir iklime sahiptir. Hal böyle olunca da, İzmir’e yerleşme ve yeni bir yaşam kurma konusunda istek artmaktadır. Peki, bu isteğimizin gerçekleştirilebilir olması için bilinmesi gereken küçük detaylar nelerdir?

Türkiye’de kentleşme oranının en yüksek görüldüğü şehirlerden biri olan İzmir’de yeni bir hayata başlamak için ilk olarak nasıl bir bölgede yaşamak istediğimiz tercihi işimizi daha kolay hale getirecektir. İzmir genel olarak her ilçesinde rahat edilebilir konut projelerinin bulunduğu, sakin ve doğal yaşam tarzı ile diğer şehirlerimize nazaran yüksek yaşam potansiyeline sahiptir.

Eğer yaşam alanı konusunda tercihlerinizi belirlediyseniz; İzmir’de yeni bir hayata adım atmak konusunda en önemli sorunuzun cevabını çözmüşsünüz demektir. Bizden size ufak bir tavsiye; bu saatten sonra yapmanız gereken, dolabınızdaki kıyafetlerinizi gözden geçirmek olacaktır. Kış ayları çok soğuk geçen bir şehirdeyseniz, kalın kıyafetlerinizi, kar zamanı kullandığınız eşyalarınızı sevdiğiniz birine vermeniz gerekebilir. Çünkü İzmir’de yeni bir hayata adım atarken şiddetli geçen soğuk havayı ve yağan karı geride bırakıyor olacaksınız.

Akdeniz iklim kuşağının sahip olduğu yazları sıcak geçen günlerinde serinlik ve rüzgârı hissedeceğiniz sahilleri ve kordon boyunu unutmamanız, yazlık kıyafet seçimini bu faktörlere göre seçmeniz gerekecektir.

Son olarak da eğer hala ‘simit’, ‘çamaşır suyu’, ‘domates’ diyorsanız ve yengen ile başlayan bir cümle size hala garip geliyorsa biraz daha araştırmanızı öneririz. Çünkü yeni adım attığınız hayatınızda simitler ‘gevrek’, çamaşır suları ‘klorak’, domatesler ‘domat ‘ olacak ve yengen bir akrabalıktan çok bir yemek adı olarak kullanılacaktır.

Pazartesi, 29 Mayıs 2017 / Published in Blog

Günümüzde neredeyse tüm insanlar kentleşmeyi sevmiş durumda. Fakat kentleşmenin vermiş olduğu kalabalıklar ve ses huzursuzluğu insanları birçok sağlık sorunuyla karşı karşıya bıraktığı gibi depresyona da sokuyor. Bu sebepten dolayıdır ki tüm inşaatlar artık kentleşmede hızlanmak yerine yeşillendirilmiş binalara döndürülüyor. Büyük şehirlere yerleşmiş olan insanların bir miktar depresyon durumunu ve sıkıntılarını almak için binalara bahçe görüntüsü veriliyor. Bu binaların etrafında yaşayan insanlar ne şehrin gürültüsünden ne de oksijen yetmezliğinden rahatsız oluyor. Bunun nedeni ise binalarının büyük bir çim alanına benzemesi.
İzmir’de inşaat alanlarında artık büyük bir çalışma yapılıyor tüm binalar yeşillendirilmeye çalışarak büyük şehrin tüm havası doğal hava ile birleştiriliyor. En fazla çatı dekorasyonunda kullanılmakta olan yeşillendirme sistemi çatıya hoş bir estetik de kazandırıyor. Yani yüksek katlı bir binada oturuyorsunuz fakat piknik yapacak bir bahçeniz var.
Avrupa Ülkelerinde Yeşil Binalar Çok Yaygın
Fransa ve İngiltere’de yaygın olarak kullanılan yeşil bina dekorasyonları artık ülkemizde de son hızla yayılmaya başladı. Çünkü büyük şehirlerde yaşayan insanların sessiz sakin bir yaşam araması ve huzurlu bir ortam bulabilmek için uzun tatillere çıkmaları bina tasarımı yapan kişilerin dikkatini çekti. Buna çare bulabilmek için yeşil binaları tasarlayan Avrupalı inşaatçılar kısa yoldan tatilin ve cennet görüntüsündeki binaların tasarımlarını yaptı.
Çocuklarının da yeşil çatı alanlarında oynamasını ve dinlenmesini göz önünde bulunduran ebeveynler, bu bahçeler içinde çocuklarına oyun parkı ve büyük oyun alanları açmaya başladı. Bir bahçeyi andıran çatılarda hem yeşilliğin oksijeninden yararlanmak hem de bitki yetiştirmek mümkün.
On Katlı Binada Bahçeli Eviniz Olsun
Çok yüksek bir binada mı oturuyorsunuz, fakat gözünüz her zaman bahçeli evlerde mi? İzmir’deki inşaat projeleri içinde bu isteğinize karşılık bulabileceğiniz bir firma evinizin tam üstüne sizin için çok değer vereceğiniz ve çiçeklerinizi ekerek rahatça koruyabileceğiniz bir bahçe inşa ediyor. İsterseniz bu sistem binanızın dış kaplamasına da konularak dışarıdan bahçe bina görüntüsünde de yapılabiliyor. Oksijene doymak, kendinizi her zaman özlediğiniz tatil köyünüzde hissetmek için binanızın çatısını ve etrafını yeşillendirebilirsiniz.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 / Published in Blog

Dünya üzerinde giderek teknolojinin geliştiği düşünülürse yakın zamanda uzay çağı yaşamayı bekleyebiliriz. Aynı zamanda yaşantımızdaki birçok isteğe de uzay görüntüsünün dokunmasını ve her şeyin ışık hızıyla gelişmesini isteriz. Teknolojinin insanoğluna vermiş olduğu hizmet çok hızlı ilerlemesiyle birlikte binalarda ve tüm çevre düzenlemelerinde kullanılmakta olan malzemeleri en aza indirdiğinden dolayı kirliliği azaltarak topluma hizmet vermektedir.
Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde verilen inşaat hizmetlerinde kullanılmakta olan çevreye zarar vermeyen, kaliteli malzemeler şehirlerdeki bina tasarımlarını çok daha güzel hale getiriyor. Kaliteli bir görüntüye bürünen şehirler, şehrin kalabalığını ve oksijen seviyesinin azlığını yaşayan şehirlilere hissettirmiyor.

Kentleşmede Görüntü Kirliliği Artık Kalkıyor
İzmir’de inşaat tasarımlarında kullanılan birçok farklı inşaat malzemeleri hem inşaatların daha kaliteli bir hale bürünmesini hem de deprem gibi yıkıcı afetlerden binaların korunmasını sağlıyor. Sürdürülebilir projelerin kapsadığı alanlar birçok çeşitte sayılabilir. Bu projeler en fazla yeni şehirleşen bir kısım alanlarda yapılan binalarda kullanılsa da, aslında eski binalara da uygulanabiliyor.
Bu projeler daha önceden sık sık anılmış fakat gündeme getirilerek uygulama yapılmamış olan projeler olarak karşımıza çıkıyor. Hem uzun süre kullanıma uygun hem de insan sağlığını kötü yönde etkilemeyerek hem binalardaki ısı yalıtımını koruyor, hem de birçok günlük işin daha kolay yapılmasını sağlıyor.

Gündemdeki Sürdürülebilir Bina Projeleri
İzmir’deki inşaat projeleri kapsamında birçok farklı hizmetle inşaatçılar karşımıza çıkıyor. Aslında hayal gibi görünse de artık uygulamaya geçirilerek bir ok bina projesinde kullanılıyor. Bu projeler üç boyutlu sistemlerle çizilerek kullanıcılarına sunuluyor. Peki sürdürülebilir özellikte olan ve ilgi alanı haline gelen bina projeleri nelerdir?

• Yağmur suyu yönetimi
• Güneş enerjisi kullanımı
• Yeşillendirilmiş bina tasarımları
• Yeşillendirilmiş çatı tasarımları
• Enerji tasarrufu sağlayan akıllı pencereler
• Kırılmayan camlar
• Harekete bağlı çalışan cam ve kapılar

Olarak sayılabilir. Son zamanlarda bu projelere o kadar çok eklenmeye başlandı ki, neredeyse artık hiç çöp atmaya gitmeden yaşamak, elektrik kesintilerini tamamen ortadan kaldırmak ve şehirlerde yaylalarda bulunan temiz hava oksijenle yaşamak mümkün hale geldi.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

© 2017 Yunusoğlu İnşaat | All rights reserved.
TOP