Yunusoğlu: “Ülkemiz için herkes pedala bassın”

Gaziemir’de başladığı Arma Projesi’ni tanıtan Yunusoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu, ülke ekonomisinin normalleşmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, “Bisikletten düşmemek için pedala basmak gerekir. Biz normalleşme olacağına inanıyor, aynı anda bir kaç yerde proje başlatarak pedala basıyoruz. Ülkemiz için herkes pedala bassın” dedi.

Yunusoğlu İnşaat, Gaziemir Optimum AVM yakınında yer alan 10 dönümlük alanda yapımına başladığı Arma Projesini, Double Tree By Hilton İzmir Airport Otel’de tanıttı. 45 yıllık firmaları hakkında bilgi aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yunusoğlu, sözlerine eşine ve ailesine teşekkür ederek başladı. Çalışma arkadaşlarına da teşekkür eden Yunusoğlu, firmalarının var olduğu süre boyunca yüksek faiz gelirlerine sapmak yerine inşaat yaptığını ve farklı bir sektöre yönelmediğini söyledi. “Az kar ettik, zarar ettik, yolumuzdan dönmedik” diyen Yunusoğlu, “Bugüne kadar yarımada bölgesinde projeler yaptık. Bu bölgeyi ilk kez tercih ediyoruz. Daha önceki işlerimizde hep üst gelir grubuna projeler yapmıştık. Ancak bu proje orta ve alt gelir grubuna hitap ediyor. En pahalı mal,  en iyi mal demek değildir” diye konuştu. Yunusoğlu, Türkiye’nin ekonomik durgunluğu ve terör saldırıları ile karşı karşıya olduğu bir ortamda projedeki konutların satılıp satılmayacağı yönünde endişesi bulunup bulunmadığı şeklindeki soruya ise, şu şekilde yanıt verdi: “Bisikletten düşmemek için pedala basmak gerekir. Biz normalleşme olacağına inanıyor, aynı anda Gaziemir, Güzelbahçe, Narlıdere ve Seferihisar’da proje başlatarak pedala basıyoruz. 2017’nin ikinci yarısında ekonominin düzeleceğine ve hareketleneceğine inanıyoruz. Eğer Türkiye’de tüm firmalar ve dinamikler pedala basarsa sıkıntı çözülecek. Ülkemiz için herkes pedala bassın.”

60 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Toplamda 60 milyon liralık yatırımla hayata geçecek 7 katlı 5 ana bloktan oluşan Arma’nın Mimarı Semiha Güneş, büyük heyecan içinde olduklarını, yatırımcı ile aynı frekansta olunmasının önemli olduğunu ve bunu Yunusoğlu ekibiyle yakaladıklarını söyledi. Güneş, yatırımcının estetik kaygısı duymasının önemli olduğunu belirtirken Yunusoğlu İnşaat Genel Müdürü Rahmi Sarıkaya da, kampanyada, “Komşu aranıyor” sloganını kullanacaklarını aktardı. “Arma’ya komşu arıyoruz” diyen Sarıkaya, projelerine Türkçe isim verme kararı aldıklarını dile getirdi. Arma’nın bir yere özgü olan simge anlamına geldiğini kaydeden Sarıkaya, “Projemizin Gaziemir’in ve İzmir’in simgesi olmasını hedefledik. Arma’da 1+0 ve 1+1 konut bulunmadığını, çekirdek aile hedeflediklerini kaydeden Sarıkaya, “15 Eylül’de başladığımız projede kaba inşaatı tamamladık. Toplamda 40 bin metrekarelik bir inşaat alanımız var. Kapalı ve açık yüzme havuzunun bulunduğu projede bir konuta 2 otopark düşecek. 375 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak projemizin yönetimini ise ilk 2 yıl süreyle profesyonel ekibimiz yapacak. Bir otel gibi işletilecek olan Arma’da aidatlar ise 200 liradan başlayarak makul tutulacak. Projemizi 2018 Haziran’da teslim edeceğiz” dedi. Arma’nın Tanıtım Toplantısı’na, Yunus Yunusoğlu’nun yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yetkin ve Yener Yunusoğlu, Proje Satış Müdürü Şükrü Gürel, Arma’nın Mimarı Semiha Güneş ve Yunusoğlu İnşaat Genel Müdürü Rahmi Sarıkaya da katıldı.

Kaynak